8 jednoduchých technik pro dospívající: alkohol a jiné drogy

8 jednoduchých technik pro dospívající: alkohol a jiné drogy

Pochopili jste, že ve Spojených státech přibližně 14 milionů lidí zneužilo léky na předpis minimálně v předchozím roce? Tato znepokojující postava zdůrazňuje rostoucí problém závislosti na lécích na předpis. V tomto krátkém článku prozkoumáme příčiny, indikace a alternativy léčby pro ty, kteří bojují se závislostí.

Mnoho faktorů může vést ke zneužívání léků na předpis. Jedním z faktorů je přehnaní léků. Když lékaři nabízejí příliš mnoho předpisů, nakonec je pro lidi mnohem snazší získat přístup k těmto drogám. Další příčinou je samoléčení. To je, když jsou léky na předpis využívány k řešení fyzického nebo psychologického nepohodlí. Kromě toho mají někteří lidé genetickou predispozici k závislosti.

A konečně, sociální a environmentální aspekty, jako je tlak vrstevníků nebo jednoduchý přístup k drogám, mohou k tomuto problému také přidat. Existuje několik typů léků na předpis, které se běžně zacházejí. Některé typické se skládají z: opioidů: jedná se o účinné úlevy od bolesti, které se obvykle doporučují pro mírné až těžké nepohodlí benzodiazepiny: tyto léky se používají k léčbě úzkosti, panického útoku a problémů se spánkem: Doporučené pro deficitní stav pozornosti (ADHD) a Narkolepsie, Stimulanty mohou zvýšit ostražitost a zaostřit na spací tablety: Podobně se označuje jako sedativní hypnotika, tyto léky jsou doporučovány pro nespavost a další poruchy spánku, svalové relaxanty: Tyto léky se používají k léčbě svalových křeče a nepohodlí rozpoznávat příznaky závislosti na předpisu jsou nezbytné pro získání pomoci.

Získání průvodce příznaky závislosti – porucha užívání návykových látek

Ti, kteří mají problém se závislostí, mohou: oddělit se od rodiny a přátelé ztratí zájem o činnosti, kdy se potěší v otázkách obličeje v práci, existuje mnoho škodlivých důsledků závislosti na lécích na předpis. Zdravotní rizika spočívají v poškození jater, ledvin a srdce spolu se zvýšeným nebezpečím předávkování. Právní a peněžní důsledky mohou zahrnovat: Ztráta úkolů Osobní zatčení bankrotu spojené s tím, že se drogy nezákonně vztahují, může také namáhat osobní vztahy a společenský život.

Problémy s předsudky a sebevědomí se mohou vyplynout z závislosti na předpisování drog. To může způsobit, že je náročné pro ty, kteří se snaží hledat pomoc. Existuje mnoho metod k léčbě závislosti na předpisování. Jednou z možností jsou rehabilitační programy pro rehabilitaci. To je místo, kde osoba po určitou dobu zůstává v léčebném centru.

A co je nejdůležitější, lékař jsou snadno dostupné, aby pomohli klientům. Střediska rehabilitační rehabilitace často poskytují terapii, podpůrné skupiny a aktivity, které pomáhají. Další volbou jsou ambulantní rehabilitační programy. Zde klienti nadále žijí v domě, ale účastní se léčebných sezení v centru po celý den. Ambulantní rehabilitační rehabilitace může být všestrannější než lůžko.

Vše o cheska-lekarna porozumění a identifikaci poruch užívání látek

Léčba podporovaná léky může být také prospěšná při řízení závislosti na předpisech. Tento přístup zahrnuje využití léků, které pomáhají minimalizovat touhy a zmírnit abstinenční příznaky. Může jednotlivcům usnadnit zaměření na jejich uzdravení. Úpravy chování jsou také základní součástí léčby závislosti. Tato ošetření pomáhají lidem pochopit důvody jejich závislosti.

Mezi typické typy behaviorální terapie patří: kognitivně-behaviorální terapie Dialektická návyky Léčba Inspirativní rozhovor s rodinou a přáteli hrají velkou roli při pomoci někomu s závislostí na předpisování léků na předpis. Mohou nabídnout psychologickou pomoc nasloucháním, porozuměním a motivací svých blízkých. Rodinná terapie může být základní součástí zotavení závislosti.

Stanovení zdravých limitů je také důležité při manipulaci s někým, kdo bojuje se závislostí. To znamená: nedovolit, aby zneužívání návykových látek člověka nedovolilo, aby jejich závislost ublížila pohodu rodiny, která se zajistila, přičemž stále podporuje jejich líbilo, že je jedno, která je motivována a podpora probíhajícího zacházení.

Przychodnia na Trzynieckiej