9 prostych technik czytania etykiet leków

9 prostych technik czytania etykiet leków

Niektóre leki są delikatne na ciepło lub zimno, a niektóre mogą wymagać chłodzenia. Jakie są aktywne składniki leku? Sprawdź tę sekcję pod kątem aktywnych i nieaktywnych składników. Poinformuj swojego dostawcę, jeśli masz alergię na jakiekolwiek składniki leku. Szczegóły dotyczące działań niepożądanych Podczas gdy główne działania niepożądane są niezwykłe, bardzo ważne jest, aby szukać sugestii lekarza przed dokonaniem wyborów opieki zdrowotnej.

Niekorzystne szczegóły dotyczące etykiet leków zwykle pochodzą z danych z badań klinicznych zebranych, zanim producent sprzedaje lek. Często etykieta otrzymuje aktualizację na podstawie raportów o efektach ubocznych, które FDA dostaje po tym, jak lek był na rynku. Te szczegóły nazywane są danymi postmarketingowymi. „Jeśli znane są działania niepożądane, zawsze muszą być składane na etykiecie, ale niektóre skutki uboczne nie są rozumiane dopiero po latach po wejściu na rynek” – powiedział Zuckerman.

„Kiedy wziąłem Levaquina w 2006 roku, nie było ostrzeżeń z czarnej skrzynki na fluorochinolonach”, stwierdził Brummert, który doznał kilku pękniętych ścięgien po przyjęciu antybiotyku. „Pierwszą ostrożność można znaleźć w 2008 roku w przypadku pęknięć ścięgien, a Black Box wspomniał tylko, że ludzie powyżej 60 roku życia są w niebezpieczeństwie. Niekorzystne reakcje, które faktycznie cierpiałem, które nadal nie są uwzględnione w ostrzeżeniach, są dysfunkcje wolne i centralne układu nerwowego i zaburzenia neurodegeneracyjne.„Brummert stwierdziła, że ​​stwierdziła, że ​​FDA faktycznie przyznała się do tych negatywnych skutków w ukrytym pliku nabytym poprzez elastyczność szczegółów zapotrzebowanie na ustawę.

Twoi świadczeniodawcy, tacy jak lekarze i farmaceuci, istnieją, aby Ci pomóc. „Przed opuszczeniem biura specjalistów medycznych pacjenci powinni upewnić się, że są dobrze poinformowani o nazwie leku i dlaczego go przyjmują, warunki medyczne te leki, ile razy dziennie potrzebują, długość czasu zajmie ten lek do pracy, kiedy muszą go przestać brać, czy są jakieś niekorzystne skutki, o których muszą się dowiedzieć, i wszelkie okoliczności, w których nie powinni przyjmować narkotyku – stwierdził Hobeika.

Niektóre znane szczegóły dotyczące planu lekcji – Texas A&M College of Veterinary Medicine

Twój farmaceuta może zająć się obawami dotyczącymi OTC i leków na receptę. Sprawdź etykietę, aby upewnić się, że twoje imię jest na niej. Jeśli tak nie jest, porozmawiaj z farmaceutą. Zbadaj etykietę, aby upewnić się, że możesz przeczytać i zrozumieć nazwę https://polska-ed.com/gdzie-kupic-filitra-online/ leku, instrukcje i kolorowe naklejki ostrzegawcze na opakowaniu.

Czy instrukcje dotyczące pakietu są takie same jak te, o których rozmawiali ty i Twoja firma? Jeśli nie, powiedz farmaceutę. Zapytaj, czy istnieją specjalne wskazówki, jak zapisać leki. Jeśli będzie przechowywany w lodówce lub w suchym miejscu? Zapytaj, czy jest coś, czego nie powinieneś konsumować lub pić podczas przyjmowania leków.

Przed dokonaniem wyboru opieki zdrowotnej należy szukać sugestii lekarza. Udostępnij tę stronę: Kopiuj link.

RX Outreach to największa w kraju, non-profit, całkowicie certyfikowana, apteka z zamówienia wysyłkowym i zapewnia ponad 1000 zalet leków po przystępnych cenach. Misja, aby oferować przyjazne dla budżetu leki niedoceniane, RX Outreach współpracuje z setkami klinik i firm w całym U.S. Zapewnienie niezbędnego Internetu bezpieczeństwa zdrowotnego dla tych, którzy zajmują się zarówno chorobą, jak i barierami finansowymi.

Wpływ etykiet leków na receptę skoncentrowaną na pacjencie … Może być fajnie dla wszystkich

Ilekroć jest zalecany leki, musisz sprawdzić i śledzić informacje w „etykiecie” leku, aby zagwarantować bezpieczeństwo. Wszystkie pojemniki na leki na receptę zawierają szczegóły na etykiecie składające się z nazwy klienta, nazwy leku, dawki i wskazówek, jak często przyjmować lekarstwo.

Przychodnia na Trzynieckiej